Tak bawiliśmy się podczas AeroPikniku – zobacz fotorelację

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Tak bawiliśmy się podczas AeroPikniku – zobacz fotorelację

Już po raz drugi w Gminie Paczków w dniu 1 sierpnia br. zorganizowano AeroPiknik nad Zalewem Paczkowskim, w tym roku połączony z I Rajdem Nordic Walking.

Impreza rozpoczęła się otwarciem II Turnieju Balonowego o Puchar Burmistrza Gminy Paczków przez Burmistrza Gminy Paczków – Artura Rolkę i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Paczkowie – Wiesława Barabasza.

W sumie do rywalizacji w tegorocznej edycji AeroPikniku przystąpiło 9 ekip balonowych. Zawodnicy odbyli kilka lotów nad terenem całej gminy. Każdy z mieszkańców mógł zobaczyć unoszące się nad Paczkowem piękne balony. Uwieńczeniem zawodów było wręczenie pucharu najlepszej zawodniczce pani Beacie Chomie przez Burmistrza Paczkowa, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety.

Pani Beata Choma to polska zawodniczka uprawiająca sport balonowy. Członek Aeroklubu Poznańskiego. Jest zdobywczynią Balonowego Pucharu Świata Kobiet. Laureatka wielu ogólnopolskich zawodów balonowych.

Zabawa na sportowo
Tuż o poranku 1 sierpnia odbył się I Rajd Nordic Walking, do którego zgłosiło się 38 chętnych. Start rozpoczął się o godz. 10:00 przy tamie Zbiornika Zalewu Paczkowskiego. Dla zawodników przygotowano dwie trasy, krótszą liczącą ok. 4 km  oraz dłuższą ponad 7 km. Rywalizacja była zacięta. Przewodniczący Rady Miejskiej w Paczkowie serdecznie pogratulował  wszystkim uczestnikom wysokiej formy i podziękował za udział w rajdzie. Nad sprawnym przebiegiem całego rajdu czuwał Dyrektor Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie – Radosław Napieracz. Uczestnicy otrzymali na starcie pamiątkowe koszulki, a dodatkowo na mecie pamiątkowe medale. 

Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych
W godzinach popołudniowych rozpoczął się piknik rodzinny, podczas którego Ośrodek Kultury i Rekreacji zapewnił wiele atrakcji zarówno dzieciom jak i dorosłym. Najmłodsi mogli cieszyć się dmuchanymi placami zabaw, kolorowymi straganami, puszczaniem baniek mydlanych, czy zabawą z Myszką Miki i Mini.

Podczas imprezy odbyły się koncerty zaproszonych gwiazd oraz zabawa taneczna. Gościliśmy zespoły takie jak: POP MARLEJ, HORYZONT, Zbigniew Foryś Band Ex Lombard oraz  NADIJA. Żeby zapewnić jeszcze więcej rozrywki i zabawy o godz. 22:00 zaprezentowano widowiskowy pokaz z wykorzystaniem najnowszej generacji techniki laserowej wraz ze zintegrowaną częścią graficzną 3D oraz podkładem muzycznym.

Organizatorem imprezy był Urząd Miejski oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie. Głównym sponsorem imprezy była POLSKA SPÓŁKA GAZOWNICTWA.

Coroczna impreza plenerowa przyciąga wielu mieszkańców i gości. Cieszymy się i dziękujemy za liczną obecność. Jest to potwierdzeniem tego, że takie imprezy są potrzebne. Jesteśmy przekonani, że kolejne będą jeszcze ciekawsze i bardziej bogate w atrakcje.

 

Otwórz