Zostań Wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zostań Wolontariuszem Szlachetnej Paczki

W całej Polsce rusza SZLACHENA PACZKA, czyli charytatywna akcja, której głównym założeniem jest niesienie realnej pomocy najuboższym rodzinom. Organizatorzy szukają wolontariuszy - zgłoś się!

SuperW to wolontariusz SZLACHETNEJ PACZKI, czyli ktoś, kto dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Wolontariusze odnajdują potrzebujących w swoim mieście, spotykają się z nimi w ich domach, diagnozują sytuację i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Następnie dbają o przygotowanie jak najlepszej jakości pomocy przez darczyńców. SuperW w praktyce łączą biednych i bogatych.

W tej chwili przyjmowane są zgłoszenia chętnych na wolontariuszy, rekrutacja wolontariuszy rozpocznie się w II poł. sierpnia. Paczkowskim koordynatorem przedsięwzięcia i liderem rejonu jest identycznie, jak w latach poprzednich pan Ryszard Czykiel.

Celem akcji jest przekazanie potrzebującym rodzinom (ankietowanym wcześniej przez wolontariuszy) konkretnej pomocy - ubrań, środków czystości, kosmetyków, artykułów gospodarstwa domowego itp. - w postaci świątecznej paczki. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona zostanie internetowa baza potrzebujących rodzin - każdy darczyńca będzie mógł wybrać konkretną rodzinę, wydrukować listę niezbędnych danej rodzinie artykułów, spakować dary do paczki i przekazać ją do najbliższego magazynu SZLACHETNEJ PACZKI.

Obecnie trwają poszukiwania wolontariuszy, którzy będą spotykać się z rodzinami żyjącymi w biedzie, diagnozować ich potrzeby i dobierać tych beneficjentów akcji, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę ich życiowej sytuacji. To właśnie ich "wywiady" z rodzinami pozwolą stworzyć listy najbardziej niezbędnych artykułów, które potem trafiać będą do paczek. Wolontariusze będą też odpowiedzialni za organizację magazynu SZLACHETNEJ PACZKI, a także za pozyskiwanie darczyńców, którzy zdecydują się na ufundowanie dobroczynnych pakunków.

Jeśli masz ukończone 18 lat, posiadasz łatwość nawiązywania kontaktów i masz potrzebę niesienia pomocy - zgłoś się na wolontariusza SZLACHETNEJ PACZKI! Wejdź na stronę internetową www.superw.pl, zarejestruj się poprzez wypełnienie formularza rekrutacyjnego i czekaj na kontakt od lidera akcji.
 

Otwórz